حالت آلفا چیست؟ چگونه وارد سطح آلفا بشوم؟

حالت آلفا چیست؟

عرض سلام دارم خدمت شما عضو محترم خانواده سایت بهامین دادرس دات کام. امیدوارم هر جا که هستید خوب باشید. من بهامین دادرس هستم نویسنده کتاب والایش و موسس سایت بهامین دادرس دات کام.یک مفهوم جادویی هست که مفهوم خیلی جذاب است به اسم حالت آلفا. می‌خواهم در این قسمت خیلی کوتاه آن  را به شما معرفی کنم. دانشمندان طول موج مغز انسان را در حالت‌های مختلف بررسی کردند و نامگذاری کردند، گاما، بتا، آلفا، تتا، دلتا که طول موج‌های مختلفی دارد. به یک حالتی رسیدند به اسم حالت آلفا. در حالت آلفا چه اتفاقی می‌افتد؟

 

 

 

 

امواج آلفا مدیتیشن

اگر با روانشناسی موفقیت آشنا باشید قطعاً و یقیناً بحث ضمیر ناخودآگاه را می‌دانید. ورود به ضمیر ناخودآگاه خیلی سخت است. عمده زندگی ما را هم او برنامه‌ریزی، کدگذاری یا هدایت می‌کند. یک راهش می‌گویند تکرار می‌تواند این اتافاق بیفتد، یک راه خیلی ساده‌ای که می‌توان به آن دسترسی داشت برای اینکه مغز ما توسط ضمیر ناخودآگاه کدگذاری شده، چگونه می‌توانیم به آن ورود پیدا کنیم و بتوانیم با آن چیزی که می‌خواهیم و علاقمند هستیم تغییر بدهیم؟ روانشناسی ثروت خیلی‌ این را می‌گویند، روانشناسی موفقیت خیلی این را می‌گویند. یکی از زمان‌هایی که خیلی روی آن تاکید شده قبل از خواب و بعد از بیداری است. اگر کتاب صبح جادویی را خوانده باشید در کتاب صبح جادویی تمام برنامه و تمام جادو به خاطر بعد از بیدار شدن است. بعد از بیدار شدن مغز شما در حالت آلفا است، یعنی آن فرکانس و طول موجی که از مغز شما اندازه گیری شده حالت آلفا است.

 

 

حالت آلفا چیست؟ چگونه وارد حالت آلفا شویم؟

 

تعریف حالت آلفا

بدن ریلکس است و ذهن کاملاً هوشیار. خیلی از ایده‌ها در این حالت به مغز ما می‌رسد. داستان اورکا اورکای ارسطو یا افلاطون که گفت یافتم یافتم همین است. در فضای استخر گونه‌ای ریلکس کرده بود. یا نیوتن زیر درخت در این حالت بود. من اسم کتاب والایش را در  ابن حالت پیدا کردم. ساعت پنج صبح بود بیدار شدم و گفتم اسمش را چه بگذارم؟ و والایش به ذهنم رسید. خیلی نسبت به این اسم بین اسم‌هایی که انتخاب کرده بودیم علاقه مند هستم. خیلی اتفاق‌های باحالی در این حالت برای انسان می‌افتد. اما ما می‌خواهیم دیگر قبل از خواب و بعد از بیداری نباشد و ارادی باشد و در طول روز چند بار این اتفاق برای ما بیفتد. مثلاً من سخنرانی دارم، یک مجلسی است که می‌خواهم ورود پیدا کنم، یک جلسه کاری است، یک کار مهمی است و نیاز داریم که در حالت آلفا باشم. به خاطر اینکه بازدهی به شدت بالا می‌رود، تمرکز خیلی زیاد می‌شود. دسترسی به ضمیر ناخودآگاه یک بخش آن است، تمرکز شما به لحظه اکنونتان یکی از فواید دیگر آلفا است.

 

 

چگونه وارد سطح آلفا شویم؟

خیلی چیز عجیب و غریبی نیست. شاید تا به حال چیزی که خودم خواندم و اساتید دیگر هم به من گفتند این است که ریلکسیشن هست و تا سال ۲۰۱۹ چنین اتفاقی بود. اگر جاهای دیگر اسم‌های تجاری عجیب و غریب شنیدید، مثلاً حالت آلفا و فرکانس مغز انسان در 465 هرتز ، این اسم‌ها بحث تجاری هست، وگرنه حالت آلفا یعنی ریلکسیشن، یعنی یک جایی چشم‌هایتان را ببندید، به لحظه اکنون توجه کنید، ترجیحا سروصدا نباشد تا بتوانید ریلکسیشن کنید.

 

رسیدن به حالت آلفا

بدن شما ریلکس می‌شود توجه‌تان هم به لحظه اکنون است. اگر تا الان نتوانستید ریلکسیشن کنید و تجربه ریلکسیشن ندارید، من یک دوره طراحی کردم به اسم دوره ذهن آگاهی، مدیتیشن و حالت آلفا، نتیجه مدیتیشن آلفا می‌شود. شما به حالت آلفا می‌رسید، حالتی که ذهن هوشیار است و بدن آرام است، تمرکز زیاد است، در لحظه حال هستیم، از افسردگی‌های گذشته فاصله گرفتیم، از اضطراب‌های آینده هم فاصله گرفتیم. همین جا، همین لحظه، همین اکنون هستیم. این دوره در سایت ما هست mrmosbat.ir، تشریف می‌برید آنجا اگر دوست داشتید این را تهیه می‌کنید، اگر هم دوست نداشتید لطفاً بحث مدیتیشن را جدی بگیرید و حتماً تست کنید. حتماً یک بار هم که شده مدیتیشن انجام بدهید و لذت ببرید.امیدوارم هر جا که هستید خوب باشید. شب و روزتان بهشت، خدا نگهدار.

 

ذهن آگاهی مدیتیشن حالت آلفا
ذهن آگاهی مدیتیشن آلفا
2 نظرات
  1. […] یک دوره‌ای داریم به اسم آموزش مدیتیشن، ریلکسیشن، حالت آلفا، مراقبه و تمام چیزهایی که نیاز دارید در لحظه اکنون […]

  2. […] دوره جامع و کاربردی مدیتیشن ذهن آگاهی و حالت آلفا […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code