وبلاگ

باور چیست؟ سیر تا پیاز قانون باور ۱۳۹۸

باور چیست؟ در این پست میخواهم تمام تجربیاتم را درباره اینکه باور چیست؟ باور چگونه ساخته میشود ؟ تاثیر باور در زندگی انسان، چگونه باورهایمان را عوض کنیم ؟ باور و اعتقاد و ایمان، قانون باور، انواع باور و… در اختیار شما قرار بدهم.آماده باش یک سفر عالی را باهم داریم.حتما در انتهای این پست نظرتو برام بنویس.دوستدار موفقیت شما بهامین دادرس

 

ویدیو کامل و رایگان سیر تا پیاز قانون باور

 

 

bavar chegoone sakhte msihavad – sakhte bavar

 

باور چیست؟

به طور خیلی ساده باور عمیق‌ترین اعتقاد ماست.برای درک بهتر باور باید برای شما یک مثال بزنم.قطعا تا امروز آدم‌هایی را دیده‌اید که حرف‌های قشنگ میزنند ولی در زندگی خودشان عمل نمیکنند.مثلا فرد میگوید سیگار عامل اصلی سرطان است ولی بعد از ملاقات با شما سیگاری روشن می‌کند.باور چیست؟ باور عمیق‌ترین اعتقاد ماست که معمولا سانسورش میکنیم.مثل فروشنده‌ای که میگوید روزی ما دست خداست و در طول روز ۱ ریال هم به احدی تخقیف نمیدهد.این شخص باور دارد روزی تو جیب مشتری است نه در دست خدا.مبحث باور یک مسئله خیلی ظریف است و باید خیلی با دقت آن را فرا بگیرید.من سعی میکنم هرآنچه درباره باور هست را در همین مقاله خدمت شما عرض کنم.پس فعلا همین را بدانید که باور عمیق ترین اعتقاد انسان است.

باور عمیق ترین اعتقاد انسان است

 

تاثیر باور در زندگی

زندگی شما قطعا نتیجه باورهایتان است.این حقیقت هم ترسناک است هم شگفت‌انگیز.قانون باورها به شما میگوید، شما اعتقاداتان را در زندگی ((باید)) ببینید.اگر باور دارید زندگی تلخ است ((باید)) با جون و دلتون ببینید و اگر باور دارید زندگی یک فرصت باحال و فوق العاده‌ است،باید از نزدیک و با چشم جان حسش کنید.حتما توصیه میکنم درباره قوانین مغز انسان و ضمیر ناخودآگاه مطالعه کنید.

 

باور در قرآن

من آنچنان سواد قرآنی ندارم.اما با توجه به مطالعات و تحقیقاتی که انجام دادم و سوالی هایی که از اساتید قرآنی پرسیدم به این نتیجه رسیدم که واژه ایمان در قران نزدیکترین کلمه به باور هست.گمون کنم الان بهتر باور را متوجه شوید.خیلی‌ از ما خدا را قبول داریم ولی به آن ایمان نداریم.یعنی به او باور نداریم.خدا میگوید بعد از هرسختی آسانی است.میدانیم ولی باور نداریم.مثل معتادی که میداند مواد مخدر خطرناک است اما باز هم میکشد.میداند ولی باور ندارد.

 

Tasire-bavar-dar-zendegi
afzayesh bavar chegoone bavareman ra afzayesh dahim

 

باور چگونه ساخته میشود؟

تکرار زیاد یک فکر منجر به ساخته باور میشود.باور یا اعتقاد محصول یک روز و یک ماه و یک سال نیست! محصول یک عمر است.ما از وقتی از شکم مادرمان بیرون آمدیم روی باورهایمان کار کردند.یه نکته جالب! میدونستید وقتی بچه به دنیا میآید تقریبا از هیچ چیز نمیترسد؟اما به مرور زمان و در ۴۰ سالگی لیست بلندی از ترس‌هایش را میتواند به شما نشان دهد.تا حالا دیدید بچه‌ای به خاطر اینکه مادر به او شیر ندهد بترسد و نگران باشد؟واقعا اگر بچه میتوانست حرف بزند میگفت:مگه میشه مامان شیر نده؟سینه مامان دیر و زود داره ولی سوخت سوز نداره.اما همین بچه در سن بالاتر مادر اصلی خودش یعنی خدا را فراموش میکند (‌خود من هم متاسفانه خیلی این اشتباه را مرتکب میشوم) در ادامه چند مورد از مهمترین فضا‌هایی که باور ما را عوض کردند را به شما میگویم.

خانواده: پسر کو ندارد نشان از پدر! بچه حلال زاده به داییش میره! عین باباشه!عین مامانشه! اینها همه جملات درستی است.حتی روانشناسی اثبات میکند که بعضی از خلق‌و‌خوی پدر و مادر مستقیما توسط DNA‌منتقل میشود.چه خوب و چه بد خانواده در شکل گیری باورهای ما تاثیر دارد.لطفا معرفت داشته باشید همین الان سراغ پدر و مادرتان نروید.من همیشه در کلاس‌هام به این قسمت که میرسم میبینم نگاه بچه‌ها عوض میشود، و به این فکر میکنند که بله! دلیل تمام بدبختی‌های ما خانواده است.دوست خوبم،پدر و مادر شما هم تحت تاثیر همین عوامل بودند و فکر میکردند بهترین گزینه را در مقابل شما قرار داده‌اند.

مدرسه: معلم و همکلاسی ها خیلی از باور‌های ما را ساخته اند.آن‌ها هم نمیدانستند خوب و بد چیست؟ و بهترین تجربه خودشان را به شما میدادند.

رسانه: به شخص خطرناکترین و عمدی‌ترین نقطه ساخته باور را همین جا میدانم.اگر میخواهید به جایی فحش بدهید دقیقا همین جاست.عمده‌ی قسمت تاریک زندگی ما قطعا توسط رسانه آب خورده است.رسانه در قدیم جارچیان بودند(کسانی که داد میزدند آی مردم پادشاه مالیات را دو برابر کرد.آی مردم کندم گران شد.آی مردم…..) بعدها تبدیل شد به روزنامه و بعد تلوزیون و ماهوراه و الان شبکه‌های اجتماعی و اینترنت.شاید پدر و مادر و دوست و همسایه و معلم نمیدانست دارد چی کار میکند.اما رسانه دقیقا میداند.و این موضوع در تمام دنیا هم صادق است.هیچ رسانه‌ای نیست که در حال تولید یک باور برای انسان نباشد.باور چیست؟تکرار مکرر یک فکر.حالا از این زاویه به اخبار نگاه کنید!دقیقا دنبال این هستند که فکر خودشان را در مغز شما قرار دهند.

 

باور یا اعتقاد محصول یک روز و یک ماه و یک سال نیست! محصول یک عمر است.ما از وقتی از شکم مادرمان بیرون آمدیم روی باورهایمان کار کردند.

 

چگونه باورهایمان را پیدا کنیم

یکی از روش‌های کشف باور این است که ابتدا یک قلم و کاغذ بیاورید (خدا شاهده بدون کاغذ قلم خیلی سخته و لطفا همکاری کنید) و به این سوال۵۰ جواب بدید.
چرا………………هزار برابر نشده؟
جواب این پرسش به شدت در کشف باورهایتان کمکتان میکند!مثلا چرا درامد من ۱۰۰۰ برابر نشده؟!یعنی چرا درامد ماهی یک میلیون من ماهی یک میلیارد نیست و برای آن ۵۰ جواب پیدا کنید چرا رابطه‌ی من با همسرم ۱۰۰۰ برابر عالی تر از الان نیست؟ چرا سلامتی من ۱۰۰۰ برابر یهتر از الان نیست؟۵۰ پاسخ شما لیست  باورهای شماست.یادتان باشد باورها نه بد هستند نه خوب و اصلی‌ترین وظیفه‌ی آنها اثبات شدن آنها در زندگی خودتان است.

 

چگونه باورمان را عوض کنیم؟

شما عمری وقت گذاشتید و به این نتیجه رسیدید که مثلا برای هر کسب و کار نیازمند سرمایه اولیه هستید.حالا فهمیدید که این یک باور محدود کننده بوده.چطور این باور را عوض کنم؟به هیچ وجه ما با باور قبلی دست به یقه نمیشیم.چون قطعا جلوی ما می‌ایسیتد و هزاران باری که دیده‌‌ایم شروع کسب و کار نیاز به سرمایه دارد را به ما یاد آور میشود و جلوی چشمان ما می‌آورد.باورهای قبلی ما مثل قلعه‌های قدیمی و بزرگ هستند که نمیشود با بیل و کلنگ و یک شب آنها را خراب کرد.بهترین روش ساخته قلعه‌ی جدید کنار همین قلعه است.بخش از ذهن شما میگوید عزیز من تو ۳۰ ساله عمرت کیو دیدی بدون سرمایه یه کار رو شروع کنه؟شما در جواب به ذهنتان میگویید بله مرسی که حرفتو زدی.بعد میرید سراغ اون بخش از ذهنتون که با ترس میگه ببین واقعا کمتر کسی بدون سرمایه کارشو شروع کرده . دوست دارم منم جزو اونا باشم. و هی با این بخش حرف میزنید در واقع الان شما دارید باور میسازید چون ( تکرار مکرر یک فکر به اسم کار بدون سرمایه) در شماست.نتیجه این کار این است که چند وقت بعد در اینترنت یا هرجای دیگه ای خبرها یا نشانه‌هایی از کار بدون سرمایه میبینید.این یعنی باور شما کم کم دارد قوی میشود.نکته جالب ساخت آگاهانه یک باور خیلی سریع‌تر از ساخت ناآگاهانه یک باور است.

 

rah-haye-taghviate-bavar
bavar ra chegoone qavi konim

 

قانون باورها چیست؟

چرا انقدر باور مهم است؟ چرا باید باورمان را تنظیم کنیم؟ از اینجا به بعد حرف‌هایم را چند بار بخوانید و عمیقا روش فکر کنید.یکی از قانون‌های نانوشته جهان اثبات باورهای انسان به خودش است یا به تعبیر دیگه جهان ماشین اثبات باورهای ماست.کسی که میگوید درس خواندن شیرین است و واقعا به این موضوع اعتقاد و باور و ایمان دارد، درس خواندن برایش شیرین و ساده است.کسی هم که میگوید درس خواندن خیلی کار سختی است و این جمله را انقدر تکرار میکند که بخشی از وجودش میشود و به آن باور پیدا میکند،درس خواندن برایش سخت میشود.
مادر من همیشه میگوید خدا هوای من را دارد.مادرم به این جمله اعتقاد دارد.واقعا بارها دیده‌ام که کار مادرم به مو رسیده ولی پاره نشده است.شاید در بخشی از زندگی دچار یاس و نا‌امیدی شده باشه ولی آخر سر میبینی همه چیز به نفع مامان تموم میشه.دنیا محل اثبات باورهای ما به خودمان است.اگر باور دارید پول دراوردن سخت است.سخت است.اگر باور دارید شما انسان بی اهمیتی در دنیا هستید پس بی اهمیتی شما به شما اثبات میشود.باز هم تکرار میکنم باور چیست؟ باور تکرار مکرر یک فکر است.

 

دنیا محل اثبات باورهای ما به خودمان است.اگر باور دارید پول دراوردن سخت است.سخت است.

 

راه‌های تقویت باور

بهترین روش تقویت یک باور تکرار است.اما از اونجایی که منه بهامین دادرس خیلی آدم سخت باوری هستم. وقتی کسی به من میگوید بشین تکرار کن.من هم در دلم میگویم چی میگی آخه!؟ اما بهترین روشی که تا الان من بهش رسیدم،دیدن و رفتن و زندگی کردن با آدم‌هایی هست که باوری که ما دوست داریم داشته باشیم را دارند.مثل دوست دارید پولدار باشید و فکر میکند پولدار شدن سخت است؟ و الان فهمیدید که این یک باور است؟ الان هم قصد دارید این باور را عوض کنید؟ بروید زندگی نامه افراد پولدار جوان را بخوانید.بروید از نزدیک ملاقاتشان کنید.بروید اطرافیانشان را ببینید.پای حرفشان بشینید.افکارشان را پیدا کنید.معمولا مغز با مثال نقض ساکت میشود.مثلا میگن مگه میشه از اینترنیت پول دراود.شما میبینید فلانی درامد میلیونی از اینترنت داره.دیگه مغز ساکت میشه.البته برای کسی که بهونه‌گیر هست هرچیزی بگی یه چیزی داره بگه.

 

bavar-haye-mahdood-konanade
bavar haye zaeif – bavarhaye mahdud konande

 

انواع باور

به صورت کلی ما باور خوب یا بد نداریم! از نظر هر کسی باورش درسته!چون بنا بر قانون‌ باورها اعتقاد و ایمان اون آدم بهش اثبات شده و الان وقتی شما بهش میگی این باور اشتباهه میگه برو بابا من ۱۰۰ تا اینجوری دیدم. و جالبه که شما هم ۱۰۰ تا خلاف اون آدمها رو دیدید و این موضوع برای جفتتون درسته.اما ما تولد انسان رو نقطه صفر مرزی در نظر میگیریم و یک زندگی پر از آرامش و آسایش رو خطا پایان.حالا طبق این الگو دو نوع باور داریم:

باورهای محدود کننده : باورهایی که عمدتا از دایره شخص خارج است.و بیشتر حول محیط و آدم‌های دیگه میچرخه!در این باور‌ها معمولا حرفی از خدا و قدرت معنوی زده نمیشه.مثلا: شوهرم نمیذاره.بچه‌ام نمیذاره.پدر و مادرم اجازه نمیدهند.جامعه خرابه.تو ایران نمیشه.سرمایه میخواد.باید مدرک داشت و….

باورهای نیرو بخش : باورهایی که حول محور خود شخص و خدا میچرخه.یعنی فرد از دیگران هیچ انتظاری نداره و مسئولیت ۱۰۰٪ زندگی خودش را، خودش پذیرفته.بیاید یک نگاهی به شعر حافط بیندازیم که اوج این باور را متوجه شویم:

اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد من و ساقی به هم تازيم و بنیادش براندازیم

در اینگونه باورها انسان چون خدارو در کنار خودش میبیند اعتماد به نفس زیادی وجودش را میگیرد و آرزو پروری های بزرگ میکند و انقدر این فکر را تکرار میکند که تبدیل به باورش میشود و در نتیجه بنابر قوانین باور‌ها.اعتقاد و ایمانش در مقابل چشمش اثبات میشود. این جور آدمها اگر هم به بن بست برسند هم میگویند: فعلا بلد نیستم ولی راهشو پیدا میکنم.هنوز نمیدونم ولی به امید خدا راهشو یاد میگیرم.

 

باور انسان‌‌های موفق

ابتدا اجازه بدهید انسان موفق را برای شما تعریف کنم.زیرا موفقیت از نظر هرکس تعریفی دارد.ما شخصی را موفق میدانیم که هر مسئله‌ای در زندگی اش بوجود می‌آید آن را حل میکند.حالا باورهای این انسان چیست؟
قطعا این مسئله یک راهی داره که من بلد نیستم
باید بفهمم خدا در این مسئله برای من چه درسی قرار داده؟
من با کمک خدا قطعا این مسئله را حل میکنیم!
من مسئله‌های سخت تر از اینو حل کردم مطمعنم از پس این هم بر میام
من خدای بزرگی دارم که کمکم میکند
باید تعداد بیشتری امتحان کنم
هنوز به اندازه کافی تلاش نکردم
اگر خوب به انسان‌های موفق دنیا نگاه کنید و زندگی نامه‌شان را بخوانید سمج بودن و جملات بالا را زیاد در زندگیشان میبینید.

 

خوشحالم که تا انتهای این مسیر با من همراه بودی.ممنون میشم نظر خودتو رو بنویسی تا بیشتر از همدیگر یاد بگیریم.

4.3/5 - (65 امتیاز)
اشتراک گذاری:

12 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • با سلام و خسته نباشید خدمت بهامین عزیزم بابت زحماتی ک واقعا تحسین برانگیزه میکشن و دیدگاه مردم خوبمونو نسبت به اینده روشن میکنی واقعا ما ایرانیا لیاقتمون خیلی بالاست و جایگاهمون در سطح جهانی خالیه انشالله با این خودباوری ها و تفکرات نو میتونیم به خواسته هایمان برسیم. بهامین جان کلیپ آخراش لود نشد من داشتم میدیدم لطفا یه بررسی بکنید ممنون میشم.

 • به نام خدا
  با عرض سلام و خسته نباشید
  از مطالب تون واقعا بی نهایت ممنون
  ولی مشکلی که من یا شاید سایر دوستان دارن اینکه چطوری باورهای مثبت و منفی رو تشخیص بدیم و روی کاغذ بنویسیم بگیم مثلا این باور مثبت هست باید تقویت بشه و این باور منفی هست باید جایگزین بشه اصول رو ممنون با مثال توضیح بدین
  با تشکر

 • مثل همیشه عالی و سازنده. ارزوی موفقیت و پیروزی دارم براتون. فقط لطفا ایمیل هاتون رو چك كنید 🙂

 • سلام الحق که با مطالب کارشناسی شده به داد دلمون میرسی و فقط تعریف تون از جهنم خیلی سختر از جهنمیه که به ما گفتن ! ممنون به امید اینکه در جهان فقط باور بهشت باشه

 • سلام آقا بهامین خیلی گلی خدا خیرت بده انشاءالله. باور من هم اینه که. هرکجا عشق آید وساکن شود هرچه را ناممکن است ممکن شود انشاءالله بعد از امتحان وکالت پایه تم هم شما و هم همه عزیزانی که این نظر را می بینند برام دعاکنند 8آذر امتحان دارم

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم