وبلاگ

7 راز موفقیت بروس لی از نگاه NLP (مدل سازی)

سلام سلام سلام خدمت عضو عزیز دل سایت آقای مثبت که الان داری این مقاله رو میخونی! اول از همه دمت گرم که برای بهبود خودت وقت میذاری و مثل همه نمینالی (مغز مارو ترکوندن اونا به خداا) و تبریک بعدی هم به خاطر این که ممنونم الان تو سایت مایی ♥

 

امروز میخواهم خیلی زود و تند سریع 7 راز موفقیت آقای بروس خان لی رو از نگاه NLP بهتون بگم.حتما عمیق بهش فکر کنید و مطمئن باشید که خیلی میتونه تو زندگیتون مفید باشه.(حالا اگر هم نبود خودتون رو ناراحت نکنید یه مطلب دروه هم خوندیم دیگه ♥)

 

راز اول:بروس لی همرنگ جماعت نبود

در سطح رفتار(سطح 2 هرم دیلتز) اگر بخواهیم بروس لی را بررسی کنیم.میبینیم که این بشر اصلا در چهارچوب جا نمیشد.اصلا خوشش نمیومد که مثل آدمهای دیگه باشه.اصلا دوست نداشت سبک خاصی رو پیروی کنه.اصلا تو ورزش رزمی که پر از سبک و فن هم هست این بابا تو مخش نمیرفت مثل بقیه باشه.به اصطلاح خود مرجع (کسی که خودش خودش رو تایید و رهبری میکنه) بود.اما نه خود مرجع کله خراا ! یه سری آدمها لجباز و نادونن اما بروس لی با اطلاعاتی که داشت پای حرفش وای میستاد.پس اگر علاقه‌مند هستید بروس لی را مدل کنید این رفتار را در نظر داشته باشید.(بروس لی میگفت واسم مهم نیست بقیه چی کار میکنند من راه خودمو میرم)

 

راز دوم:اعتماد به نفس

تقریبا محال است کسی حرکت بزرگی زده باشه و اعتماد به نفس نداشته باشه. اعتماد به نفس نتیجه سه چیز است مهارت و اطلاعات و تصویر ذهنی شخص نسبت به خودش!ماشالله بروس لی این سه تا رو به صورت عالی داشت.از نظر ظاهری هم همیشه خوش تیپ بود.عینک دودی میزد و کت شلوار میپوشید.دوست خوبم این هدیه رو از من بهامین دادرس داشته باش.جسم و ذهن رو هم تاثیر دارند.شاید فکر کنی بله میدونم اگر ناراحت باشم ممکن است مریض شوم.من هم به تو میگویم بله این که تابلوئه اما برعکس این موضوع رو یادت میره همش!اگر قدم هاتو محکم برداری و خوش تیپ باشی اعتماد به نفست هم بیشتر میشه!یعنی اگر در درون نداریش اشکال نداره. اداشو درار خودش میاد تو وجودت نصب میشه.حله؟

 

راز سوم:نظام باورها‌ی بروس لی

بروس لی از دو فاکتور خیلی خوب برای تقویت باورهایش استفاده میکرد.یک مطالعه مثبت و دو گفتگوی درونی مثبت.دوست داری بروس لی رو با  ان ال پی مدل کنی؟!میخواهی باورهاشو استخراج کنی؟خوب بیا!این یک تکنیک!سعی کن با خودت رفیق باشی و خودت خودتو تایید کنی.کتابم بخون که چیزهای الکی و غلط به خوردت ندن.حله؟(عمو زنجیر باف؟)

 

 

 

 

راز چهارم:عملگرایی

به شخصه منه بهامین دادرس بهترین رفتار بروس لی رو عملگراییش میدونم. این موضوع در NLP  به شدت اهمیت دارد که شما اطلاعاتتان را تبدیل به عمل کنید.به نظر من افزایش آگاهی فقط با عمل کردن رشد پیدا میکند.من همیشه در کلاسهایم میگویم: احساس سوختن به تماشا نمیشود.آتش بگیر تا بدانی چه میکشم!بروس لی واقعا عملگرا بود.اگر صاحب کسب و کار هستید این یکی از 3 رازی است که کسب و کار شما را تبدیل به امپراطوریتان میکند.

 

راز پنجم: الگو برداری انجام میداد (modeling)

ما الان داریم بروس لی رو تو NLP  مدل میکنیم بعد شما تصور کن خود بروس لی کلی آدم و مسابقاتشونو رو مدل میکردههه.یه بار داشت چند ده بار مبارزه محمد علی کلی رو تو تلویزیون میدید گفتن چته بروس؟میخواهی چی کار کنی انقدر میبینی؟گفت یه روز میخواهم باهاش مبارزه کنم!(شاید در ذهنش این کار رو انجام داد) اما تمام حرکات محمد علی کلی رو بررسی میکرد جهت پاهاش و دستاش و…! مثل شما باهوش بود.میدونست جاهایی که میلنگرو باید بره کپی کنه.

 

راز ششم:معنوی بود

بروس علاقه‌ی زیادی به فلسفه و معنویات داشت.به نظر من معنویات باعث کشف رسالت در زندگی فرد میشود.وقتی میفهمی که یک خالقی تو را آفریده پس حالا باید بفهمی مسئولیتی که به دوشت گذاشته چیه؟!بروس لی خیلی درباره این موضوع فکر میکرد بالاخره کشف و شکوفاش کرد.

 

راز هفتم:رابطه عاطفی قشنگی داشت

یادتون باشه وقتی در NLP سعی میکنید شخصی را مدل کنید خوب حواستون باشه وضعیت عاطفیش چطوره؟این نکته خیلی خیلی میتونه کمکتون کنه.بروس لی خودش میگه که من خوشبختی رو زمانی که با همسرم آشنا شدم چشیدم.رفیق گلم حواست هست؟تمرکز رابطه عاطفی یکی از اصول خیلی مهمه موفقیت .یقینا پشت هر مرد و زن موفقی یک مرد و زن مهربون و فداکار ایستاده و حمایتش کرده.

 

خوب دوستای خوبم ممنون که واسه بهبود خودتون وقت گذاشتید.حتما نظراتتون رو زیر این پست برام بنویسید.

اردتمند شما بهامین دادرس

3.8/5 - (6 امتیاز)
اشتراک گذاری:

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید