وبلاگ

ان ال پی چیست؟ تعریف ساده NLP (قسمت ۱ آموزش NLP)

ان ال پی چیست؟

ان ال پی چیست؟ تعریف ان ال پی؟ معرفی تکنیک‌های ان ال پی معرفی کتاب های ان ال پی

ان ال پی چیست؟ چرا موفق نمی‌شویم؟ (قست اول)

Neuro Linguistic Programming یا برنامه ریزی عصبی کلامی یکی از سیستم‌های جدید و مدرن موفقیت و تغییرات سریع فردی است.اما قبل از اینکه بخواهم خیلی بیشتر و دقیق‌تر این موضوع رو برای شما باز کنم باید درمورد یک موضوع مهم‌تر با شما صحبت کنم.چرا موفق نمی‌شویم؟
چرا با اینکه کلی همایش موفقیت رفتم هنوز نتونستم موفق بشم؟چرا با اینکه سال‌هاست با قانون جذب آشنام نمیتونم جذب داشته باشم؟چرا با اینکه کلی کتاب خوندم هنوز ذهنم نامرتبه؟ چرا با اینکه کلی کلاس هدفگذاری و موفقیت رفتم نتونستم به جایی برسم؟

چرا موفق نمی‌شوم؟

خوب اجازه بدهید برای پاسخ به این سوال از شما یک سوال دیگه بپرسم؟چه فرقی بین پختن املت با موفق شدن است؟مطمئن هستم که جا خوردید! و شاید با خودتان بگویید یعنی چی؟املت؟ موفقیت؟ ان ال پی؟ اقا داستان چیه؟
خوب اجازه بدهید برای شما کمی موضوع را باز کنم.

درست کردن املت و موفقیت

چرا شما می‌توانید خیلی راحت املت درست کنید ولی نمیتوانید موفق شوید؟چون شما مسیر و روش پختن املت را می‌دانید اما مسیر و روش موفقیت را نمی‌دانید!شما میدانید برای پختن املت نیازمند تخم مرغ و رب و روغن و ظرف ماهی‌تابه و قاشق و نان است.شما میدانید اول باید روغن بریزید بعد رب و بعد تخم مرغ.اما آیا مراحل موفق شدن را هم می‌دانید؟! آیا می‌دانید برای اینکه بتوانید به چیزی که میخواهید برسید چطور باید برنامه ریزی کنید؟می‌دانید برای اینکه ثروتمند شوید باید دقیقا چه کار کنید؟میدانید برای اینکه تبدیل به یک سخنران حرفه‌ای شوید باید دقیقا چه مراحلی را طی کنید؟

ان ال پی سیستم مدل سازی موفقیت است

ان ال پی به شما یاد می‌دهد افراد موفق چگونه می‌اندیشند تا موفق می‌شوند؟ ان ال پی با مطالعه‌ی افراد مختلف به شما روش و سیستم هرچیزی که میخواهید را آموزش می‌دهد.دقیقا شبیه به مثالی که در قسمت بالا برای شما زدم.به شما یاد میدهد چطور بعضی افراد املت خوش مزه درست می‌کنند و وقتی آن را متوجه شدید حالا شما هم می‌توانید.
NLP دستور پخت موفقیت افراد را به شما اموزش میدهد.ان ال پی یک کارخانه‌ی کشف استعداد افراد مختلف است.مثلا شخصی را مشاهده می‌کنید که سخنران بسیار برجسته و حرفه‌ای هست.کافی است او را وارد کارخانه‌ی NLP کنید تا در مرحله‌ی خروجی آن کارهایی که او انجام میدهد تا یک سخنران حرفه‌ای شود را بیاموزید و بعد از استخراج آنها حالا نوبت شماست.

 

 

NLP و املت

بعضی از مادر‌ها یا اشپز‌های حرفه‌ای وقتی یک غذای جدید را تست می‌کنند دقیقا متوجه می‌شوند که آشپز کی و چه چیزی را به غذا اضافه کرده.بعضی از اوقات هم دقیقا از فرد می‌پرسند که چطور اشپزی کردی؟همین مثال املت.فرد دقیق و مرحله به مرحله برای شما باز می کند.شما یاد میگیرید و در خانه همین مراحل را طی می‌کنید.بعد از چند بار ازمون و خطا تقریبا به همان نتیجه رسیده‌اید.
حالا فرض کنید امکان این بود که یک شخصی که خیلی خوش صحبت است میتوانست دستور پخت خوش صحبتی را به شما بدهد؟ یا فردی که کسب و کار قوی دارد بتواند به شما تمام دستور عمل‌هایی که به این مرحله رسیده را بدهد.استخراج این مفاهیم کار ان ال پی است.

نظر دکتر ریچارد بندلر موسس NLP پاسخ می‌دهد که ان ال پی چیست؟

 

 

پادکست صوتی آموزش NLP  بهامین دادرس

 

 

کاربرد ان ال پی

در قسمت دوم سعی میکنم کاربردهای ان ال پی را بیشتر برای شما باز کنم.اینکه اگر ان ال پی را یاد بگیریم در کجاها می‌توانیم استفاده کنیم؟اصلا ان ال پی به چه دردی می‌خوره.با من همراه باشید.به شما قول میدهم اتفاقات خیلی خوبی در انتظار شماست!

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید