چگونه خود را دوست داشته باشیم؟راز عزت نفس

چگونه خود را دوست داشته باشیم؟

 

چگونه خود را دوست داشته باشیم؟

 

 

سلام عرض میکنم خدمت شما کاربران محترم سایت بهامین دادرس دات کام امیدوارم هرجا که هستید خوب باشید.موضوع این جلسه ما درباره اهمیت دادن به خودمان یا چگونه خود را دوست داشته باشیم؟ عشق به خویشتن یا به صورت عمیق تر عزت نفس.یکی از مهمترین مباحثی است که در زندگی ما تاثیربسیار زیادی دارد.خیلی از  شکست های عشقی و  خیلی از جاهایی که ما فکر میکنیم دیگران دارند مارو اذیت میکنند این ما هستیم که به آنها اجازهی این کار را میدهیم!چون ما خودمان را دوست نداریم!عزت نفس نداریم.حالا چگونه به خودمان احترام بگذاریم؟ چگونه خود را دوست داشته باشیم؟

اهمیت دادن به خود! دوست داشتن خود.حداقل تو این بحث باید خودمان را از نظر ظاهری و فیزیکی قبول کنیم و دوست داشته باشیم.چشمانتات را ببندید و تصویر بهترین دوستتون رو مجسم کنید.حالا خودتان را در کنار او ببینید.کدام تصویر کیفیت بیشتری دارد؟متاسفانه ما اصلا به خودمان توجه نمیکنیم؟چند بار شده جلوی آیینه بریم و از خودمون تعریف کنیم؟چندبار شده خودمون خودمون رو ببوسیم؟یکی از کارهایی که حتما باید انجام بدیم دوست داشتن خودمونه.بینید مثل همیشه دوربین رو میاریم بالا و از بالا به نگاه میکنیم.خدا مارو خلق کرده!به عمق این جمله باید پی ببریم.تابلو شام آخر چرا گرونه؟چرا تو موزه نگهش میدارن؟چون یه شخصیت بزرگی مثل داوینچی اونو خلق کرده.مارو خدا خلق کرده باید قدر خودمونو بدونیم.

 

چگونه خود را دوست داشته باشیم
چگونه خود را دوست داشته باشیم

 

چگونه خود را دوست داشته باشیم؟

 

قانون فواره:تاحالا به فواره نگاه کردید؟سازو کار فواره اینجوریه که اب داخله خودشو پمپ میکنه و به هوا میفرسته.یعنی وقتی خودش از خودش پر شد کارش شروع میشه.ما ادم ها هم باید اینجوری باشیم.وقتی عاشق خودمون شدیم!وقتی به خودمون احترام گذاشتیم وقتی از دیدن خودمون جلوی آینه کیف کردیم.تازه میتونیم بقیه رو واقعا دوست داشته باشیم.چرا؟چون اونها رو هم بزرگترین نقاش آفرینش خلق کرده.

همین الان دست به کار شوید یک قلم و کاغذ بردارید و خودتون از خودتون تعریف کنید.از چشمهاتون از بینی از صورتتون از شکم بزرگتون از هرچیزیکه الان دارید!از قد کوتاه!از هرچیزی که الان دارید.از هرچیزی که همین الان هستین.یکی از نیازهای انسان دوست داشتن و دوست داشته شدن است.باور داشته باشید تا آدم ها عاشق خودشون نشن نمیتونن حقیقتا بقیه رو دوست داشته باشند.وقتی یک لیوان پر نشه لبریز نمیشه.

خیلی ها هستن با خودشون مشکل دارند با قدشون با هیکلشون با دماغشون و…تحقیقات هم نشون داده خیلی از اینان با انجام عمل زیبایی هم باز به رضایت صد در صدی نمیرسند.چرا؟چون از خودشون راضی نیستند.چون از خودشون لذت نمیبرند.خودشونو پشت آرایشو هزارتا چیز دیگه قایم میکنن.بحث عزت نفس و اعتماد به نفس بحث خیلی طولانیه که حتما به صورت جدا دربارش حرف میزنیم.

اما عمده ی مشکلات ما با خودمون از نداشتن عزت نفسه.حداقل حداقل حداقل از نظر ظاهری و فیزیکی!دوست عزیز با خودت کیف کن.باور کن دنیا عوض میشه!وقتی شما حس خوبی به خودت داشته باشی کائنات میخواهد اون حسو تقویت کنه!قانون جذب رو به خاطر دارین؟وقتی دقتتون به زیبایی های خودتون زیاد میشه!اینبار زیبایی های دیگران را هم بهتر درک میکنید.مثل قانون شکر.انسان شاکر میگشت دنباله جنبه های مثبت تا شکرش رو به جا بیاره.

 

 

همین الان قلم و کاغذ را بیاوید

همین الان شروع کنید به نوشتن یک لیست از چیزهایی که دارید! حتی اگر ۱درصد هم حال شما را خوب می‌کند بنویسیدش! از سلامتی جسمی تا داشتن وسیله‌هایی که شاید بودنش برایتان خیلی عادی شده! مثل همین کامپیوتر یا گوشی که دارید با کمکش این مطلب را میخونید!همین چشمانی که بهتون کمک میکنه به صفحه‌ی نمایش نگاه کنید!بنویسید اصلا نظم و قانونی براش در نظر نگیرید! دوستان و اشنایانتان و همکاران و… بنویسید.اگر تمرکزتان بر روی داشته‌هایتان متمرکز شود کم کم نتیجه‌ را میبینید!کسی که عزت نفس پایینی دارد توجه و تمرکزش بر روی ضعف‌هاست.باید با تلاش زیاد قدرت دیدن نکات مثبت را در خودتان افزایش دهید.

 

چگونه خود را دوست داشته باشیم؟

این فایل را از دست ندهید…

😎🎧 پادکست صوتی چگونه خود را دوست داشته باشیم؟👇🏼

 

این مقالات هم به شما کمک می‌کند👇🏼

چگونه اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهیم؟

فایل صوتی افزایش اعتماد به نفس در ۱ ساعت

9 نظرات
 1. YBehravan می گوید

  خیلی خوبه که بدونیم هیچ کسی تو دنیا دقیقا مثل ما نیست. و تک تکمون بی نظیر و کمیاب هستیم. و عالیه که همیشه خوبی ها و زیبایی هارو در نظر داشته باشیم. تا به اعتماد به نفس و عشق به خود و توانمند سازی برسیم.

 2. هاتف می گوید

  ماهمه انسانیم با روحی که خدا دمیده وجسم به شکلهای مختلف ماباید نسبت به عمل کارهامون ازخود راضی

  باشیم شاید ما یک کار خوبی بکنیم خیلیها خوششون نیاد وبرعکس مهم هدف افرینش

 3. HaniE می گوید

  سلام. خسته نباشید.
  چند وقتیه که حس میکنم خیلی حساس شدم .
  اونم بیش از حد حساس.اونقدری که رو یکی از دوستام تاثیر گذاشته .
  یه فرد خجالتی ام.هر کاری هم کردم که اعتماد به نفسمو بالا ببرم نتونستم.این اعتماد به نفسی که ندارم باعث شده تویه درسام و رفتارام تاثیر بگذاره.
  و بعد اینکه حس میکنم افسرده شدم و نا امید.
  ساعتها میشینم زل میزنم به در و دیوار و فکر میکنم و بعضی موقعه ها الکی و بدون فکر ، توخودمم.
  از همه چیز و همه کس متنفر میشم و یه لحظه هم نه دوس دارم همه رو دوست داشته باشم.یه کارایی هم میکنم و حرفایی میزنم که خودم بعدش پشیمون میشم.
  به فکر بقیه هم خیلی توجه میکنم.یعنی هرکاری ک میخام بکنم اول میشینم میسنجم که فلانی چی میگه.نظر اون یکی چیه.و…
  جدیدا با هر حرفی ناراحت میشم و زود گریم میگیره.یه قولن اشکم دم مشکمه.
  از وقتی هم که با دوستم قهر کردم اینارو متوجه شدم.
  شاید …
  نمیدونم.
  لطفا کمکم کنین.

 4. فرگل می گوید

  من خودم رو برای کاری بدکه احتمالش زیاد بود انجام بدم اما انجام ندادم سرزنش می کنم و با خودم فکر می کنم اگر یک نیرو جلوی مرا برای انجام این کار نگرفته بود الان من چه وضعیتی داشتم؟

 5. مجتبی می گوید

  سلام.بهم میگن تو ادم بی احساسی هست.به هیچکس اهمیت نمیدی.طرف پولدار بشه یا بدبخت بشه برام اصلا مهم نیست یا طرف بمیره.نمیدونم چرا برام مهم نیست.یجورای برام شده مشکل.مشکلی که الان داره تو خانوادم مشکل درست میکنه.میخوان کمکم کنن ولی نمیتونن.یانمیدونن.دوست دارم با همه خوب باشم ولی بهشون میرسم با رفتارم ازم دور میشن.یا خودمو ازشون دور میکنم.تو جم فامیلی دوست دارم باشم وقتی میرم از بودنم تو جم فامیلی یا خانوادگی سختم میشه دوست دارم سریع فرار کنم.برای چند روز حالم گرفته میشه با اینکه تو فامیل یا خانواده کسی بهم کار نداره.احساس میکنم که یه فرد اضافی هستم.احساس میکنم اگر مطلبی بگم همه بهم میخندن یا مسخره میکنن.تو جم که میرم همیشه ساکت هستم.جز چندتا کلمه بیشتر نمیگم.بعضی وقتا از همه بدم میاد.از خودم که کلا بدم میاد.این احساس بار اضافی بودن داره عذابم میده.شدم یه ادم اعصبی کسی باهام صحبت میکنه سریع براش جبهه میگیرم.

  1. بهامین دادرس می گوید

   سلام.شما فقط در مورد افزایش عزت نفس مطالعه کن.سعی میکنم در این مورد یک دوره و آموزش تو سایت قرار بدهم.اما راه حل شما عزت نفس است.

 6. راحیل می گوید

  سلام وقتتون بخیر سایتتون عالیه….من یک سوالی داشتم در رابطه با دوست داشتن خود…من اصلا درک نمیکنم دوست داشتن خود یعنی چی!!!و مطمئنم هستم دلیل مشکلاتی که دارم اینه که خودمو به اندازه کافی دوست ندارم…و خیلی وقته که خیلی دارم تلاش میکنم در این راستا ولی متاسفانه موفق نشدم…یه حسی هم بهم میگه از طریق پاسخگویی این سایت به سوالم من گره ی کارمو پیدا میکنم… لطفا راهنماییم کنید
  پیشاپیش از اینکه راهنماییم کردین یه دنیا ممنون

  1. Mr.Mosbat می گوید

   سلام.حتما یک دوره خاص در این مورد در سایت قرار خواهم داد.اما تا اون روز کتاب هایی در مورد عزت نفس را مطالعه کنید.

  2. فرزانه می گوید

   سلام
   دوست داشتن خود یعنی اینکه خودت و در همه حال با عیب ها و نقص هات دوست داشته باشی و خودت رو منحصر به فرد احساس کنی. دیدی مامان ها چقدر الکی عاشق بچه هاشون هستن حتی با کلی نواقص که ازشون میبینن. بعد از اینکه عاشق خودت شدی حالا شروع کن با خودت حرف زدن و رفع نواقص هایی که تو اخلاقت داری.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code